Antalya - Kaş - Akçagerme Plajına Nasıl Ulaşılır?

 

Akçagerme'ye ulaşabilmek için öncelikle Kaş'a ulaşmanız gerekiyor. Antalya'nın Kaş ilçesine, yaz sezonu boyunca, İzmir, Ankara, İstanbul, Bursa gibi şehirlerden, birçok firmanın (Varan, Kamilkoç, Pamukkale, Metro) Seferleri vardır. (Pamukkale ve Kamil Koç ile defalarca gittim, geldim özellikle bu iki firmayı tavsiye ederim. )

 

Kış sezonunda size seyrekte olsa, İstanbul'dan ve İzmir'den Kaş'a karşılıklı seferler bulunmaktadır. Kaş'a direkt gelmek gibi, Fethiye ve Antalya aktarmalı gelmek de bir alternatiftir. Bu iki kende, bir çok şehirden yaz kış sürekli ve bol miktarda otobüs seferleri vardır.

 

Havayolu ile ulaşımı tercih ederseniz, Antalya havalimanından ve Dalaman havalimanından Kaş'a ulaşabilirsiniz. Bu iki havalimanından otobüs ile Kaş'a gelebileceğiniz gibi, araç kiralayabilir veya motelimizden daha önceden rezervasyon yaptırarak, özel transfer hizmeti kullanabilirsiniz.

 

Eğer Kaş'a kendi aracınızla gelmek istemeniz durumunda, zevkinize göre bir çok alternatif vardır. Antalya sahil yolundan gelmek, yayladan Korkuteli üzerinden gelmek, veya İzmir Fethiye yönünden yine sahil yolunu kullanmak gibi olanaklarınız mevcuttur.İstanbuldan araç ile yaklaşık 12 saat süren yolculuk, Ankara'dan ise tahmini 8-9 saatte tamamlanmaktadır.

 

Akçagerme plajı Kaş merkeze 4 km uzaklıktadır ve toplu taşıma ile 5 dakikada ulaşım mümkündür. 

Kalkan'dan ulaşım ise yine minibüslerle gerçekleştiriler. Kalkan - Akçagerme arası minibüsle 25 dakika sürmektedir.

 

Akçagerme Plajının koordinatı : 36.206648, 29.601078 'dır. Google Maps programına veya telefonunuzdaki veya aracınızdaki GPS'e yukarıdaki koordinatı yazarsanız size direk olarak Akçagerme Plajını gösterecektir.

 


Daha Büyük Görüntüle 

 

 

Webmaster Şutman - 2014 Tüm Hakları Saklıdır